Nejlepší věci v domácnosti jsou takové, které lze použít mnoha způsoby. Nemusíte pak vlastnit tolik různých zbytečností. Stačí jeden pořádný produkt a je vystaráno.
Tak je tomu i v případě sádla, živočišného tuku, který je velmi zdravý, protože obsahuje dobré tuky a příznivě působí na zdraví člověka. Sádlo je cenově dostupné a k dispozici po celý rok. Je používané jak ve studené, tak i teplé kuchyni. Víte však, že je lze použít i jinak, než k dochucení či přípravě pokrmů? Třeba jako domácí lék?
Nanášejte od hlavy po patu
Jak bylo řečeno, sádlo je tuk. Je snadno roztíratelný a kvalitní hřbetní sádlo ani nezapáchá. Dokonale nahradí pleťové krémy a všelijaké zábaly na chodidla. Trápí vás tvrdé paty? Vytvořte si na nich silnou vrstvu sádla a nechte působit. Můžete si jím potřít jakoukoliv ránu. Výborně hojí jizvy a dostatečně zvlhčuje. Lze je také vtírat do pokožky. Krásně ji vyhladí a díky snadnému přenosu jiných látek ji může i provonět anebo jinak ošetřit. Naše babičky neměly možnost zajít do obchodu a vybírat z desítek produktů. Mazaly se sádlem a díky němu vypadaly skvostně.
Sádlo můžete použít k léčbě kožních problémů. Je dobrým bojovníkem proti ekzému, lupénce a oparu. Pleť vyživí a promastí.
Dýchací cesty, pevná imunita a dobrý krevní obraz
Sádlo velmi dobře ulevuje od kašle a předchází zánětům průdušek. Stačí nanést silnou vrstvu na hruď nemocného a tu zabalit do starší utěrky. Ochrání oděv před umazáním a lépe místo prohřeje.
Tím, že sádlo obsahuje velké množství vitaminu D, přispívá jeho konzumace k lepší imunitě. Obzvláště je vhodné v zimních měsících, kdy je nedostatek vitaminu D a naše imunita je atakována viry a bakteriemi.
Sádlo lze brát i jako regulátor cholesterolu v krvi. Optimalizuje jeho hladinu a reguluje správnou funkci hormonů v těle. Kdykoliv tedy nastanou ve vašem těle hormonální nesrovnalosti, zvyšte příjem sádla.
Jako všude jinde, i zde platí, všeho s mírou. Sádla se rozhodně nebojte. Nepřibírá se po něm a nezalepuje vám orgány v těle. Toto je dávný přežitek, který naštěstí pro nás pomalu mizí.
Zdroje:
www.heart.org
www.offthegridnews.com